czwartek, 23 czerwca, 2022

Odwołanie Rosji rozpatrzone. CAS i UEFA są po jednej stronie

W związku z inwazją Rosji na Ukrainę UEFA wykluczyła tamtejsze kluby ze wszystkich europejskich rozgrywek. Teraz decyzję tej organizacji podtrzymał Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie. 

lvbet bonus

Napięta sytuacja międzynarodowa sprawia, że kolejne sankcje nakładane są na rosyjskie kluby sportowe. Nie inaczej jest w piłce nożnej, gdzie UEFA I FIFA podjęły decyzje o wykluczeniu drużyn z tego kraju ze wszystkich nadzorowanych przez siebie rozgrywek.

Rosjanie, którzy nie chcą pogodzić się z sankcjami, postanowili odwołać się do Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu. Złożyli oni dwie apelacje. Jedna dotyczyła decyzji UEFA, a druga kwestionowała ograniczenia nałożone przez FIFA. Trybunał Arbitrażowy oficjalnie ogłosił, że pierwsza skarga została odrzucona. Wszystkie rosyjskie klubu i drużyny narodowe pozostają więc zawieszone w rozgrywkach UEFA.

Jeszcze w tym tygodniu CAS ma wydać również komunikat w sprawie wykluczenia Rosji przez FIFA z eliminacji do mistrzostw świata. Przypomnijmy, że „Sborna” miała w barażach do tego turnieju zmierzyć się z reprezentacją Polski. Zamiast tego „Biało-Czerwoni” zagrają towarzyski mecz ze Szkotami.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA