Strona główna Piłka nożna OFICJALNIE: Były obrońca Pogoni Szczecin w Widzewie!

OFICJALNIE: Były obrońca Pogoni Szczecin w Widzewie!

0

Marcin Kaczmarek, nowy trener Widzewa Łódź, narzekał na braki kadrowe po tym, jak klub zrezygnował z kilku zawodników. Do łódzkiego klubu dołączyli Przemysław Kita i Marcin Robak oraz trzech innych zawodników, a teraz klub oficjalnie potwierdził transfer Sebastiana Rudola.

Widzew po nieudanym sezonie przeprowadza rewolucję. Klub z Łodzi wzmocnił skład pięcioma zawodnikami i właśnie potwierdził kolejne wzmocnienie w trwającym letnim okienku transferowym. Sebastian Rudol podpisał roczny kontrakt z możliwością jego przedłużenia o kolejne 12 miesięcy w przypadku awansu Widzewa do I ligi. 24- latek załata dziurę w obronie trenera Kaczmarka.

Sebastian Rudol w barwach Pogoni Szczecin rozegrał w sumie 130 spotkań w Ekstraklasie, w których zdobył dwie bramki. W zeszłym zimowym okienku transferowym rozwiązał umowę z “Portowcami” i trafił do OSK Sepsi, które występuje w rumuńskiej ekstraklasie. W Rumunii w ciągu niespełna sześciu miesięcy obrońca wystąpił tylko sześć razy, co zadecydowało o jego powrocie do Polski.

24-latek ma za sobą 31 występów dla młodzieżowych reprezentacji Polski w kategoriach od U-16 do U-21. W 2012 roku z kadrą do lat 17 doszedł do półfinału Mistrzostw Europy. Widzew pozyskał zawodnika, nie płacąc kwoty odstępnego. Według portalu transfermarkt wartość rynkowa zawodnika to około 350 tysięcy euro.

Komentarze