OFICJALNIE: Były obrońca Pogoni Szczecin w Widzewie!

Marcin Kaczmarek, nowy trener Widzewa Łódź, narzekał na braki kadrowe po tym, jak klub zrezygnował z kilku zawodników. Do łódzkiego klubu dołączyli Przemysław Kita i Marcin Robak oraz trzech innych zawodników, a teraz klub oficjalnie potwierdził transfer Sebastiana Rudola.

Widzew po nieudanym sezonie przeprowadza rewolucję. Klub z Łodzi wzmocnił skład pięcioma zawodnikami i właśnie potwierdził kolejne wzmocnienie w trwającym letnim okienku transferowym. Sebastian Rudol podpisał roczny kontrakt z możliwością jego przedłużenia o kolejne 12 miesięcy w przypadku awansu Widzewa do I ligi. 24- latek załata dziurę w obronie trenera Kaczmarka.

Sebastian Rudol w barwach Pogoni Szczecin rozegrał w sumie 130 spotkań w Ekstraklasie, w których zdobył dwie bramki. W zeszłym zimowym okienku transferowym rozwiązał umowę z „Portowcami” i trafił do OSK Sepsi, które występuje w rumuńskiej ekstraklasie. W Rumunii w ciągu niespełna sześciu miesięcy obrońca wystąpił tylko sześć razy, co zadecydowało o jego powrocie do Polski.

24-latek ma za sobą 31 występów dla młodzieżowych reprezentacji Polski w kategoriach od U-16 do U-21. W 2012 roku z kadrą do lat 17 doszedł do półfinału Mistrzostw Europy. Widzew pozyskał zawodnika, nie płacąc kwoty odstępnego. Według portalu transfermarkt wartość rynkowa zawodnika to około 350 tysięcy euro.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze