Strona główna Piłka nożna OFICJALNIE: Adam Nawałka pożegnał się z reprezentacją!

OFICJALNIE: Adam Nawałka pożegnał się z reprezentacją!

0

To już oficjalnie. Adam Nawałka pożegnał się z reprezentacją Polski. Informacja została ogłoszona dziś na konferencji prasowej byłego już selekcjonera i prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej – Zbigniewa Bońka. Umowa trenera z PZPN wygaśnie 30 lipca 2018 roku.


Adama Nawałka prowadził reprezentację Polski od jesieni 2013 roku. W tym czasie wywalczył dwa awanse na wielkie imprezy (Euro 2016 i mistrzostwa świata), wraz z kadrą doszedł również do ćwierćfinału mistrzostw Europy, gdzie Polska odpadła dopiero po rzutach karnych z późniejszym mistrzem kontynentu – Portugalią.

Odejście Adama Nawałki wiąże się również ze zmianami w sztabie szkoleniowym o czym wspomniał Zbigniew Boniek. – Brak selekcjonera powoduje też pewne zmiany w sztabie. Mamy czas, aby o tym spokojnie pomyśleć.

Adam Nawałka podziękował także wszystkim, którzy przyłożyli się do sukcesów reprezentacji oraz zaznacza, że nieudane mistrzostwa nie przekreślają pracy jaką przez cały okres wykonał sztab – Okres mistrzostw nie przekreśla pracy, którą wykonał sztab przez te kilka lat. Biorę pełną odpowiedzialność za to, co wydarzyło się na mistrzostwach i przyjmuję falę krytyki, która przyszła przez te lata. – Jestem przekonany, że to co zrobiliśmy do tej pory będzie bazą do tego, aby zrobić kolejny krok do przodu. Życzę wszystkim, aby reprezentacja Polski brała udział w wielkich turniejach co dwa lata.

Komentarze