Oficjalnie: Szokująca decyzja Benzemy. Kończy z grą w kadrze

19 gru 2022, 16:41

Z powodu kontuzji Karim Benzema nie rozegrał na mistrzostwach świata w Katarze ani minuty. Gwiazdor Realu Madryt nie poprawi już swojego dorobku w kadrze – w poniedziałek ogłosił, że kończy z grą w reprezentacji Francji.

Karim Benzema został powołany przez Didiera Deschampsa na mistrzostwa świata w Katarze. Zdobywca ostatniej Złotej Piłki miał spore szanse na regularne występy na mundialu, ale jego plany pokrzyżowała kontuzja, przez którą jeszcze przed pierwszym meczem opuścił zgrupowanie “Trójkolorowych”.

Benzema nie zagrał na mundialu

Mimo powrotu do Madrytu w celu leczenia urazu, przed finałowym starciem z Argentyną pojawiały się informacje, że Benzema może awaryjnie wrócić do Kataru i pomóc kadrze. Ostatecznie tak się nie stało – Benzema nie dołączył do drużyny i finalnie zakończył turniej bez rozegrania choćby minuty.

Dziennik “L’Equipe” podał kolejne informacje na temat całej sytuacji. Okazuje się, że Karim Benzema miał się pokłócić z selekcjonerem “Trójkolorowych” Didierem Deschampsem. Trener wicemistrzów świata miał mieć ponoć do niego pretensje, że nie skierował do niego podziękowań podczas przemowy po odebraniu Złotej Piłki.

Benzema kończy z grą w kadrze

W poniedziałek pojawiła się kolejna niespodziewana wiadomość. 19 grudnia, czyli w dniu swoich 35. urodzin, Karim Benzema dodał w mediach społecznościowych wpis, w którym poinformował o zakończeniu kariery w reprezentacji.

Podjąłem wysiłek i popełniłem błędy, aby być tu, gdzie jestem dzisiaj i jestem z tego dumny! Napisałem swoją historię, a nasza się kończy” – napisał napastnik Realu Madryt.

Karim Benzema debiutował w narodowych barwach pod koniec marca 2007 roku, rozgrywając 45 minut w wygranym 1:0 meczu z Austrią. Od tamtego czasu rozegrał w reprezentacji 97 meczów, w których strzelił 37 goli i zanotował 20 asyst.