Strona główna Piłka nożna Niższe ligi OFICJALNIE: Była gwiazda PKO Ekstraklasy zagra w Odrze Wodzisław!

OFICJALNIE: Była gwiazda PKO Ekstraklasy zagra w Odrze Wodzisław!

0

Odra Wodzisław w przyszłym sezonie będzie rywalizować w IV lidze. Do  śląskiego klubu dołączył napastnik urodzony na Haiti, Emmanuel Sarki. Były gracz Wisły Kraków i wychowanek akademii Chelsea chce pomóc Odrze w odbudowie klubu.

Emmenuel Sarki to znany kibicom ekstraklasy były zawodnik Wisły Kraków. Ostatnie dwa sezony spędził na Słowacji w zespole Partizana Bardejov. W 22 spotkaniach zdobył dwie bramki. 31-letni napastnik jest trzykrotnym reprezentantem Haiti oraz byłym młodzieżowcem kadry Nigerii. Oprócz Wisły Kraków, Sarki grał między innymi w takich klubach jak: AEL Limassol, KVC Westerlo, Ashdod SC i Küçük Kaymakli Türk SK. Swoje pierwsze kroki piłkarz stawiał w akadamii Chelsea FC. W polskiej Ekstraklasie rozegrał w sumie 69 spotkań, w których zdobył dwie bramki i zanotował 11 asyst.

Piłkarz zapowiedział, że chce pomóc klubowi w odbudowie i chwali organizację śląskiego zespołu: “Grałem na najwyższym poziomie w kilku krajach i przyznam szczerze, że profesjonalizm, który tutaj zastałem, jest zdumiewający. (…) Nie przyszedłem tutaj, by zarabiać pieniądze, wręcz przeciwnie-chcę pomóc Odrze w odbudowie, chcę, by Odra wróciła na należyte jej miejsce”.

Trener Odry Wodzisław, Adam Burek liczy na doświadczonego zawodnika. Sarki może okazać się jednym z kluczowych zawodników w przyszłym sezonie. Do Odry przeszedł za darmo.

Komentarze