Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa OFICJALNIE: Były trener Legii selekcjonerem reprezentacji Rosji!

OFICJALNIE: Były trener Legii selekcjonerem reprezentacji Rosji!

0

53-letni Rosjanin – Stanisław Czerczesow – w dniu dzisiejszym stał się już oficjalnie pierwszym trenerem reprezentacji Rosji. Jego nadrzędnym celem jest przygotowanie drużyny do zbliżającego się Mundialu, który odbędzie się w Rosji w 2018 roku.

Potwierdziły się więc informacje, które podawaliśmy kilka tygodni temu, mówiące o tym, że były trener Legii Warszawa przejmie stery w reprezentacji Sbornej. W czwartek oficjalnie podał ją Rosyjski Związek Piłki Nożnej podczas specjalnego posiedzenia. Były trener m.in. Spartaka Moskwa, Amkara Perm, czy Dynama Moskwa zastąpił na tym stanowisku Leonida Słuckiego, który w słabym stylu zaprezentował się na Mistrzostwach Europy we Francji. Jego drużyna zdobyła tylko 1 punkt w grupie B, zajęła ostatnie miejsce i w konsekwencji nie awansowała do 1/8 europejskiego czempionatu.

Stanisław Czerczesow w Legii Warszawa spędził niecały rok. Podczas swojej kadencji zdobył ze stołecznym klubem Mistrzostwo Polski i Puchar Polski. Pamiętajmy również, że o ligowe trofeum wcale nie było tak łatwo. Gdy Rosjanin objął posadę szkoleniowca Legii, jego drużyna traciła do ówczesnego lidera 10 punktów, jednak po spektakularnej gonitwie udało się wywalczyć mistrzostwo i w konsekwencji przepustkę do eliminacji Ligi Mistrzów.

Celem numer jeden nowego szkoleniowca reprezentacji Rosji będzie odpowiednie przygotowanie zespołu na Mistrzostwa Świata, które odbędą się w 2018 roku właśnie w jego kraju. Z racji tego, reprezentacja prowadzona przez Czerczesowa nie będzie brać udziału w eliminacjach, tylko mierzyć się będzie z rywalami w meczach towarzyskich.

 

 

 

 

Komentarze