OFICJALNIE: Były zawodnik Sevilli w Śląsku Wrocław!!

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:37
22 cze 2019, 13:18

Śląsk Wrocław potwierdził, że nowym nabytkiem klubu został Hiszpan Israel Puerto.

26-letni zawodnik występuje na pozycji środkowego obrońcy, z nowym zespołem związał się na zasadzie wolnego transferu dwuletnią umową do końca czerwca 2020, z opcja przedłużenia o kolejne dwa lata. Poprzednim klubem Hiszpana był Recreativo Huelva, występującym na trzecim poziomie rozgrywkowym. Rozegrał 36 meczów, strzelając 4 bramki, a jego klub wywalczył awans.

Co ciekawe zawodnik już występował na stadionie we Wrocławiu. W 2013 roku Śląsk walczył z Sevillą o awans do fazy grupowej Ligi Europy, lecz u siebie Śląsk przegrał aż 5:0. Israel Puerto pojawił się w drugiej połowie zaliczając 51 minut.

”Doskonale pamiętam atmosferę wrocławskiego stadionu i cieszę się, że już niedługo będę mógł znów na nim zagrać. Zrobię wszystko co w mojej mocy, aby pomóc drużynie zwyciężać” – wspominłał Hiszpan po podpisaniu kontraktu.