Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga OFICJALNIE: Chojniczanka znalazła nowego trenera! Najlepszy szkoleniowiec sezonu 15/16

OFICJALNIE: Chojniczanka znalazła nowego trenera! Najlepszy szkoleniowiec sezonu 15/16

0
Foto: drutex-bytovia.pl

Chojniczanka Chojnice postanowiła wykorzystać przerwę reprezentacyjną na zmianę szkoleniowca. Nowym trenerem zostanie Maciej Bartoszek, który ostatnio trenował Koronę Kielce oraz Bruk-Bet Termalice Nieciecza. Umowa będzie obowiązywać do czerwca 2019r.

Maciej Bartoszek ma za sobą sukcesy w polskiej lidze. Przede wszystkim zostało on uznany za najlepszego trenera sezonu 2015/2016 w  Lotto Ekstraklasie. To dzięki niemu w tamtym okresie Korona Kielce zajęła wysokie, piąte miejsce w tabeli, pokonując wielu teoretycznie silniejszych rywali. Od września 2017r. do lutego 2018r. był szkoleniowcem Bruk-Bet Termalici Nieciecza.

Dla Maciej Bartoszka jest to powrót na ławkę trenerską w Chojnicach, po prawie dwóch latach przerwy. To w dużej mierze jemu Chojniczanka zawdzięcza utrzymanie w sezonie 2015/2016 oraz pozycję lidera po rundzie jesiennej 2016r. Obecnie zespół znajduje się na piątej lokacie w 1 lidze.

Nowy trener zastąpi Przemysława Cecharza, który prowadził zespół przez kilka ostatnich miesięcy. Bartoszek podpisał umowę do czerwca 2019r. Drugim trenerem został Piotr Tworek, a asystentem Kamil Kuzera.

 

Komentarze