Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa OFICJALNIE: Chorwacki skrzydłowy w Cracovii

OFICJALNIE: Chorwacki skrzydłowy w Cracovii

0
Foto: sport.ch

25-letni Chorwat – Antonini Culina podpisał dziś kontrakt z Cracovią. Jego umowa na zasadzie wolnego transferu będzie obowiązywać przez dwa i pół roku.

Chorwacki skrzydłowy został sprowadzony do Krakowa na zasadzie wolnego transferu z FC Lugano, gdzie wcześniej zerwał umowę. W szwajcarskim zespole Culina wystąpił 42 razy, strzelił przy tym 10 bramek oraz zanotował 10 asyst. Niestety, potem 25-latek nabawił się kontuzji kolana i to rozpoczęło jego gorszą część kariery piłkarskiej.

Najlepszy jak do tej pory sezon Culinie przydarzył się dwa lata temu, w 30 spotkaniach strzelił wtedy 10 bramek oraz 9 razy asystował przy bramkach kolegów z drużyny. To był także sezon, kiedy Chorwat doznał wspomnianego wcześniej urazu kolana.

Na początku poprzedniego roku Culina wrócił do Lugano, ale grał jedynie w rezerwach klubu, teraz postanowił rozwiązać kontrakt z klubem i rozejrzeć się za nowym pracodawcą, od razu zgłosiła się po niego Cracovia, dla której jest to pierwszy transfer w tym roku. Wcześniej z zespołu odszedł Jakub Wójcicki.

Komentarze