Strona główna Piłka nożna II Liga OFICJALNIE: Defensor wraca do Lecha po siedmiu latach! Ma specjalne zadanie

OFICJALNIE: Defensor wraca do Lecha po siedmiu latach! Ma specjalne zadanie

0
Foto: it.wikipedia.org

Grzegorz Wojtkowiak po siedmioletniej rozłące wraca do Lecha Poznań. Doświadczony obrońca dołączył do zespołu rezerw, gdzie ma pełnić specjalną rolę. 

Pochodzący z Kostrzyna nad Odrą defensor najpierw przez trzy lata był zawodnikiem Amiki Wronki, a następnie przez sześć lat, począwszy od lipca 2006 do czerwca 2012 bronił barw Lecha Poznań. Przez ten czas w niebiesko-białej koszulce wystąpił 144 razy strzelając 4 bramki oraz notując 6 asyst. Z Kolejorzem sięgnął po mistrzostwo oraz Puchar Polski.

Później zawodnik przez dwa i pół roku grał na zapleczu niemieckiej Bundesligi w barwach TSV Monachium. Ostatnim klubem w jego karierze była Lechia Gdańsk gdzie występował nieprzerwanie od zimy 2015. Teraz jednak popularny “Dyzio” powrócił do Lecha Poznań i wzmocnił drużyną rezerw, która awansowała do drugiej ligi. Grzegorz Wojtkowiak ma pełnić w zespole tym specjalną rolę.

– W obliczu odejścia z zespołu rezerw Dariusza Dudki, który przeszedł do pionu sportowego Akademii, potrzebowaliśmy trochę ją wzmocnić od strony boiskowego ogrania oraz doświadczenia. Trafiliśmy idealnie, bo nie dość, że Grzesiek może się pochwalić niemałymi osiągnięciami w futbolu, to jeszcze przez kilka lat związany był z naszymi barwami. Zna klimat panujący w Kolejorzu, jego specyfikę, filozofię, co stanowi niewątpliwie ogromny atut tego ruchu – podkreśla dyrektor sportowy Akademii Lecha Poznań, Marcin Wróbel.

Komentarze