Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa OFICJALNIE: Doświadczony obrońca wzmacnia beniaminka Lotto Ekstraklasy!

OFICJALNIE: Doświadczony obrońca wzmacnia beniaminka Lotto Ekstraklasy!

0
fot: BP Zagłębie Sosnowiec

3-letni kontrakt z Zagłębiem Sosnowiec podpisał Piotr Polczak. To czwarty nabytek Zagłębia w letnim okienku transferowym. Wcześniej z sosnowieckim klubem związali się: Junior Torunarigha, Dejan Vokić i Mello.

31-letni Piotr Polczak jest wychowankiem MMKS Dąbrowa Górnicza, który debiutował w ekstraklasie w barwach GKS-u Katowice. W Polsce, oprócz GieKSy, grał również w Cracovii. Jego dorobek na boiskach ekstraklasy to 161 ligowych spotkań i 9 goli. Z kolei w reprezentacji Polski miał honor zagrać w 5 spotkaniach.

– Cieszę się i jest mi niezmiernie miło, że w najbliższym sezonie będę mógł reprezentować barwy Zagłębia Sosnowiec. Wreszcie tak się stało, że będę grał najbliżej domu… bliżej się już chyba nie da (śmiech). Także osoba trenera i przede wszystkim perspektywy przed Zagłębiem jakie widać na horyzoncie. Między innymi nowy stadion, gdzieś po prostu widać zapotrzebowanie na piłkę w tym regionie i to cieszy. Ten awans Zagłębia nakręci jeszcze bardziej modę na piłkę nożną. – podsumował nowy stoper – Piotr Polczak.

W Zagłębiu Polczak występować będzie z numerem 25 na koszulce.

Komentarze