Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga OFICJALNIE: Doświadczony pomocnik wzmocnił Zagłębie Sosnowiec!

OFICJALNIE: Doświadczony pomocnik wzmocnił Zagłębie Sosnowiec!

0
Foto: gieksa.pl

Były młodzieżowy reprezentant Polski. Znajdował się w kręgu zainteresowań Adama Nawałki, gdy ten był selekcjonerem polskiej reprezentacji. 3 lata temu z nadziejami wyjeżdżał na Zachód. 2. Bundesliga miała być miejscem, w którym potwierdzi swoją dobrą dyspozycję z rodzimych rozgrywek.

Podjął o walkę o zaistnienie na niemieckich boiskach. Skończyło się na 9 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach przez cały sezon Gdy niemiecki klub ówczesną zimą chciał wypożyczyć go do jego poprzedniego klubu, Śląska Wrocław, odmówił. Ostatecznie w 2017 roku trafił do innego ekstraklasowego klubu by się odbudować. Dziś pragnie zrobić to samo. Tyle tylko, że tym razem będzie to klub na poziomie Fortuna I liga.

Tomasz Hołota, bo o nim mowa, po nieudanym pobycie w Pogoni Szczecin szuka kolejnego miejsca na odbudowanie swojej kariery. 28-letni zawodnik wzmocni Zagłębie Sosnowiec. Kontrakt będzie obowiązywał przez najbliższy rok z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

W drużynie w linii pomocy panuje obecnie plaga kontuzji, a problemem są także kartki. Za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej klubu, prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski przedstawił szczegółowo jak w trudnej sytuacji są obecnie Sosnowiczanie. Obecnie klub po pięciu spotkaniach z dorobkiem siedmiu punktów plasuje się na ósmej pozycji.

Dla oficjalnej strony Zagłębia Sosnowiec podkreśla, że transfer ten to dla niego szansa na odbudowanie piłkarskiej kariery. Klub z Sosnowca już od dłuższego czasu przyglądał się sytuacji urodzonemu w Katowicach zawodnikowi. Wydaje się że zarówno Hołota potrzebuje Zagłębia jak i Zagłębie potrzebuje Hołoty.

Komentarze