OFICJALNIE: Dwóch piłkarzy na dłużej w Jagiellonii

Aktualizacja: 3 lut 2022, 10:40
5 mar 2019, 12:13

Pomocnicy Martin Adamec i Marko Poletanović przedłużyli swoje umowy z Jagiellonią Białystok. Kontrakty Słowaka i Serba obowiązywać będą do końca czerwca 2022 roku.

20-letni Adamec trafił do Jagi w marcu ubiegłego roku z austriackiego Sankt Poelten. Przez kilka miesięcy trenował z drużyną Ireneusza Mamrota, po czym na początku sezonu 2018/19 został wypożyczony do pierwszoligowych Wigier Suwałki, gdzie rozegrał 22 spotkania oficjalne, w których strzelił sześć goli, dokładając do tego jedną asystę.

Dobra postawa Słowaka sprawiła, że został on powołany do młodzieżowej reprezentacji swojego kraju, a jego wypożyczenie do Wigier zostało skrócone. Po powrocie do Jagi i przepracowaniu okresu przygotowawczego w Turcji Adamec zdołał zadebiutować w żółto-czerwonych barwach. Miało to miejsce w lutowym meczu z Wisłą Płock (1:0), w którym rozegrał on 25 minut i miał udział przy zwycięskim golu Jakuba Wójcickiego.

25-letni Poletanović przyszedł do Jagiellonii we wrześniu minionego roku na zasadzie wolnego transferu. Były zawodnik Crvenej Zvezdy, KAA Gent czy FK Tosno podpisał wówczas roczną umowę z opcją przedłużenia.

Serbski środkowy pomocnik po kilku tygodniach wskoczył na stałe do podstawowej jedenastki Żółto-Czerwonych i tego miejsca nie oddał do dziś, rozgrywając w drużynie Ireneusza Mamrota 17 meczów oficjalnych (z czego 14 od pierwszej minuty), w których strzelił 2 gole i zaliczył 3 asysty.

Podobnie jak w przypadku Martina Adamca, który również w poniedziałek przedłużył swoją umowę z Jagą, nowy kontrakt Poletanovicia będzie obowiązywał przez najbliższe 3,5 roku, a więc do końca sezonu 2021/22.