Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Oficjalnie: Dwóch Portugalczyków wzmacnia Legię Warszawa!

Oficjalnie: Dwóch Portugalczyków wzmacnia Legię Warszawa!

0

Lewy obrońca lub pomocnik Luis Rocha podpisał z Legią Warszawa półtoraroczny kontrakt z opcją przedłużenia. 25-letni Portugalczyk to były młodzieżowy reprezentant swojego kraju, który większość kariery spędził w Vitorii Guimaraes i greckim Panetolikosie GFC. W zespole mistrza Polski będzie występował z numerem 16.

W barwach Vitorii Guimaraes, w której występował razem z defensywnym pomocnikiem Legii Cafu, zagrał 38 meczów, wystąpił w fazie grupowej Ligi Europy UEFA i zdobył Puchar Portugalii. W ostatnich trzech sezonach Rocha był zawodnikiem greckiego Panetolikosu GFC – zagrał w 57 spotkaniach i strzelił dwie bramki.

– Wielkość klubu, historia z nim związana, ale także miasto – to wszystko miało wpływ na to, że chciałem przyjść do Legii. Moim głównym celem jest pomóc drużynie w osiągnięciu jej celów wyznaczonych na ten sezon – mistrzostwa i Pucharu Polski. Oczywiście chciałbym dać od siebie coś szczególnego, wnieść dodatkową jakość. Nie chcę być po prostu jednym z wielu zawodników. Zależy mi, żeby stać się ważną postacią drużyny – mówi Luis Rocha.

fot: Legia Warszawa
Salvador Agra podpisał z mistrzem Polski 2,5-letni kontrakt z opcją przedłużenia o rok. Grający na pozycji skrzydłowego lub napastnika 27-letni Portugalczyk przeszedł do Legii z SL Benfiki. Agra był młodzieżowym reprezentantem swojego kraju, ma za sobą występy w lidze portugalskiej, hiszpańskiej i włoskiej. W Legii będzie występował z numerem 23.

Salvador Agra może grać na prawym skrzydle, jak i na środku ataku. Jego bilans w lidze portugalskiej to 157 meczów i 27 bramek. Przez ostatnie pół roku wyróżniający się szybkością i zaciętością zawodnik był wypożyczony z Benfiki do występującego na zapleczu LaLiga Cadiz FC. W lidze hiszpańskiej występował w barwach Betisu Sevilla, natomiast na boiskach Seria A grał w AC Sienie.

– Klub jest bardzo dobrze zorganizowany i stanowi dużą markę. Wiele słyszałem o Legii, jest znana na świecie i w Europie, z powodu swojej wielkości, historii, ale też wspaniałych kibiców. Jestem bardzo szczęśliwy, że zostałem jej zawodnikiem. Wszystko czego potrzebuję, otrzymałem tutaj w Warszawie. Chcę walczyć o tytuły, których zdobycie jest celem drużyny i zakwalifikować się do europejskich rozgrywek. Zależy mi na tym, żeby kibice Legii byli zadowoleni z mojej postawy – mówi Salvador Agra.

fot: Legia Warszawa

Komentarze