Strona główna Piłka nożna OFICJALNIE: Ekstraklasa zostanie powiększona do 18 drużyn!

OFICJALNIE: Ekstraklasa zostanie powiększona do 18 drużyn!

1

To już pewne. Od sezonu 2021/2022 w PKO Ekstraklasie występować będzie 18 drużyn. Zarząd PZPN jednogłośnie podjął dziś uchwałę o zmianie systemu rozgrywek. 

O zmianie formatu ligi dyskutowało się już od dłuższego czasu. Niemal za każdym razem, gdy polskie kluby przedwcześnie odpadały z europejskich pucharów, kibice wspominali o konieczności reformy rozgrywek. Część z nich chciała zmniejszenia liczby drużyn, jednak zupełnie inaczej widział to Zbigniew Boniek, który od jakiegoś czasu przekonywał o słuszności zwiększenia ligi do 18 drużyn.

Podczas dzisiejszego posiedzenia Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej jednogłośnie podjęta została uchwała, w wyniku której od sezonu 2021/2022 w Ekstraklasie występowały będą o dwa zespoły więcej, niż ma to miejsce aktualnie. W związku z tym nie będzie już podziału tabeli na dwie grupy po sezonie zasadniczym, a ligowe rozgrywki trwać będą przez 34. kolejki.

Następny sezon, będzie zatem sezonem przejściowym, w którym z ligi spadnie tylko jedna drużyna, a w jej miejsce awansują dwa najlepsze kluby z Fortuna 1 Ligi oraz zwycięzca baraży (miejsca 3-6).

1 komentarz

  • Bardzo dobry pomysł z tym powiększeniem ekstraklasy do 18 drużyn na zapleczu ekstraklasy grają takie drużyny jak GKS Tychy czy Stal Mielec z nowoczesnymi stadionami i mogliby podnieść standard ekstraklasy zmiana na plus