Strona główna Bez kategorii OFICJALNIE: Ferraresso Scheda piłkarzem Cracovii

OFICJALNIE: Ferraresso Scheda piłkarzem Cracovii

0

Diego Gustavo Ferraresso Scheda pomyślnie przeszedł testy medyczne, w następstwie czego podpisał kontrakt z Cracovią Kraków. Brazylijczyk z bułgarskim paszportem związał się z krakowskim zespołem roczną umową z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata. 

– Bardzo się cieszę, że trafiłem do Cracovii, słyszałem wiele dobrego o klubie, ale też o polskiej lidze. W zespole są Brazylijczyk Deleu i Bułgar Anton Karachanakov, z oboma mam kontakt, więc aklimatyzacja na pewno będzie łatwiejsza. Jednak nawet gdyby nie było ich w drużynie, poradziłbym sobie bez problemu – przyznał nowy nabytek dla portalu cracovia.pl

Diego jest bocznym obrońcą. Przez ostatnie dwa lata był piłkarzem Slavii Sofia, a wcześniej grał w Lokomotiwie Płowdiw, Liteksie Łowecz i FC Chavdar. Ferraresso ma na koncie dwa występy w młodzieżowej reprezentacji Bułgarii i jeden w kadrze Brazylii do lat 20.

Piłkarz pojechał w środę z zespołem na zgrupowanie do Sieniawy.

To ósmy transfer Cracovii w letnim oknie. Wcześniej do zespołu prowadzonego przez Jacka Zielińskiego trafili Jakub Čunta, Milan Dimun, Rafał Dobroliński, Radosław Kanach, Róbert Litauszki, Sebastian Steblecki i Mateusz Szczepaniak.

Komentarze