Strona główna Piłka nożna Oficjalnie: Filip Bednarek piłkarzem Lecha Poznań

Oficjalnie: Filip Bednarek piłkarzem Lecha Poznań

0
lechpoznan.pl/fot. Przemysław Szyszka

Po pozytywnym przejściu testów medycznych Filip Bednarek związał się z Lechem Poznań i na zasadzie wolnego transferu od 1 lipca tego roku dołączy do zespołu trenera Dariusza Żurawia. Bramkarz podpisał kontrakt z Kolejorzem do końca czerwca 2022 roku, z opcją przedłużenia o jeszcze jeden sezon.

 

“Dla mnie przyjście do Lecha jest czymś wyjątkowym, bo jestem z nim związany emocjonalnie. Czy to przez miejsce urodzenia, czy wspieranie Janka w przeszłości. Uważam, że posiadam umiejętności pozwalające mi być ważnym punktem zespołu. Chcę prowadzić zdrową rywalizację o pierwszy skład, w ramach której najważniejsze będzie dobro Kolejorza. Będę walczył o miejsce w bramce, ale tutaj słowa są zbędne. Najważniejsze będą czyny i nimi będę chciał pokazać, że zasługuję na swoją szansę. Gra dla tego klubu będzie wielką nobilitacją i mam nadzieję, że dumą dla kibiców, ponieważ jestem chłopakiem z regionu” – mówi nowy nabytek poznańskiego klubu.

 

Filip Bednarek pochodzi z Kleczewa, a z Polski wyjechał w wieku 15 lat i na miejsce swojego piłkarskiego rozwoju wybrał Holandię, a konkretnie akademię FC Twente. Dla seniorskiego zespołu rozegrał jedno spotkanie w ramach Ligi Europy. W 2012 roku stanął między słupkami w przegranym starciu ze szwedzkim Helsingborgs (1:3). Kolejnym przystankiem w jego karierze był FC Utrecht, w którego barwach zadebiutował w Eredivisie. Wydarzyło się to w 2016 roku, a przeciwnikiem było NEC Nijmegen. Co ciekawe, w kolejnej kolejce zagrał przeciwko Ajaxowi Amsterdam, a jednego z goli strzelił mu Arkadiusz Milik. http://credit-n.ru/offers-zaim/moneza-online-zaym.html

Komentarze