Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa OFICJALNIE: Inaki Astiz na dłużej w Legii Warszawa

OFICJALNIE: Inaki Astiz na dłużej w Legii Warszawa

0
Foto: BP Legii Warszawa

Inaki Astiz, jeden z najbardziej utytułowanych obrońców w historii Legii, przedłużył kontrakt do 30 czerwca 2019 r. Dla doświadczonego hiszpańskiego stopera będzie to już 10. sezon w klubie.

Inaki Astiz zdobył z Legią trzy mistrzostwa Polski, sześć Pucharów Polski i jeden Superpuchar Polski, czterokrotnie brał udział w fazie grupowej Ligi Europy UEFA. Był pewnym punktem defensywy u wielu trenerów i wzorem dla młodych zawodników prowadzenia się sportowca, zarówno w kwestii przygotowania fizycznego, jak i żywienia.

Wychowanek słynnej akademii Osasuny Pampeluna jest także dwukrotnym mistrzem Cypru z APOEL-em FC, w którym grał w sezonach 2015/16 i 2016/17. Inaki ponownie dołączył do Legii w sierpniu ubiegłego roku. Na boiskach LOTTO Ekstraklasy wystąpił w 22 spotkaniach, przyczyniając się do wywalczenia trzeciego z rzędu tytułu mistrza Polski.

– Kolejny sezon spędzę u siebie – czuję się na Legii jak w domu. Cieszę z podpisania nowego kontraktu. To najlepszy klub w Polsce. Chcę podziękować kolegom z drużyny, bo dzięki im moja postawa wyglądała tak dobrze.  Fizycznie czuję się świetnie, nie miałem w tym roku żadnego urazu. Teraz trzeba ciężko pracować i przygotowywać się do nowego sezonu – mówi Inaki Astiz.

Źródło: BP Legii Warszawa

Komentarze