Strona główna Piłka nożna OFICJALNIE: Jakub Błaszczykowski piłkarzem Wolfsburga!

OFICJALNIE: Jakub Błaszczykowski piłkarzem Wolfsburga!

0
foto: uefa.com

Potwierdziły się wczorajsze doniesienia niemieckiego “Kickera”. Jakub Błaszczykowski przenosi się z Borussii Dortmund do innego klubu z Bundesligi. Teraz skrzydłowy reprezentacji Polski będzie grać w barwach Wolfsburga.

Sytuacja Jakuba Błaszczykowskiego w Borussii pogorszyła się wraz ze zmianą trenera. Polak nie miał miejsca w podstawowym składzie i władze klubu z Dortmundu postanowiły go wypożyczyć do Serie A. We Fiorentinie nie było wcale dużo lepiej. Kuba nie zyskał zaufania trenera i większość czasu przesiedział na ławce rezerwowych. Wreszcie gdy okres jego pobytu we Włoszech dobiegł końca i wrócił do Niemiec, wiele wskazywało na to, że zmieni klub.

W mediach pojawiały się informacje, że sprowadzeniem Polaka poważnie interesuje się jego były szkoleniowiec z Borussii – Jurgen Klopp. Długo trwająca saga transferowa dobiegła jednak końca. Wczoraj niemiecki magazyn “Kicker” podał informację, że Jakub Błaszczykowskie dołączy do gromady “Wilków” i tak się rzeczywiście stało.

– Jakub Błaszczykowski jest graczem, który wiele wnosi do drużyny. Nie tylko ze względu na jego futbolowe umiejętności, ale także dlatego, że jest wzorem poświęcenia, zaangażowania i pasji. Jesteśmy więc bardzo dumni, że będzie nosił na sobie koszulkę VfL Wolfsburg – powiedział trener VfL Wolfsburg.

30-letni reprezentant Polski podpisał dziś kontrakt obowiązujący do 2019 roku. Cena transakcji nie jest znana, gdyż klub z Wolfsburga postanowił utajnić tę informację. Jednak nieoficjalnie mówi się o kwocie w wysokości 5 mln euro.

 

Komentarze