Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Oficjalnie: Jakub Czerwiński z kontraktem w Piaście

Oficjalnie: Jakub Czerwiński z kontraktem w Piaście

0
Foto: bvb.de

Znany z występów w Legii Warszawa – Jakub Czerwiński został oficjalnie wypożyczony do Piasta Gliwice. Informację opublikował na twitterze sam klub.

Czerwiński to już trzeci transfer gliwiczan tej zimy, wcześniej Piastunki pozyskały Karola Dybowskiego z Siarki Tarnobrzeg i Frantiska Placha FK Senica. Po oficjalnej prezentacji w klubie defensor wypowiedział się na temat zmian barw klubowych:

– Jestem szczęśliwy, że dopięliśmy wszystkie formalności i dołączyłem do Piasta. To bardzo dobrze zorganizowany klub, więc wiem, czego się spodziewać. Zdaję sobie sprawę z obecnej sytuacji w tabeli, ale w ogóle się tego nie boję i jestem gotowy do walki – zapewniał 26-latek.

Obrońca odszedł, gdyż jak sam mówi jest głodny gry, to zagwarantować ma mu klub z Gliwic:

– Potrzebuję regularnej gry, więc poprosiłem Legię o możliwość odejścia i dziękuję jej, że się do tego przychyliła. Chcę poczuć się ważną częścią zespołu i uważam, że mam na to szansę w Gliwicach – skomentował Czerwiński.

26-latek jesienią wystąpił w czterech spotkaniach Lotto Ekstraklasy oraz dwóch Pucharu Polski, oprócz krajowych rozgrywek Czerwiński zagrał jedno spotkanie w ramach kwalifikacji do Ligi Mistrzów, gdzie wpisał się nawet na listę strzelców.

20-letni Dybowski podpisał natomiast z Piastem kontrakt do końca 2020 roku.

Komentarze