Strona główna Piłka nożna OFICJALNIE: Jaroszyński wypożyczony z Genui, ale zostaje we Włoszech!

OFICJALNIE: Jaroszyński wypożyczony z Genui, ale zostaje we Włoszech!

0
Foto: sscnapoli.it

Paweł Jaroszyński jeszcze na dobre nie przywitał się z grającą w Serie A Genoa CFC, a już zmienia barwy klubowe. 

Dwudziestopięcioletni Polak trafił do klubu z Genui latem tego roku. W poprzednich sezonach występował na boiskach Seria A z koszulką Chievo Werona. Dla klubu z siedzibą w Weronie rozegrał łącznie 32 spotkania, z czego 30 w lidze.

Zmiana otoczenia wynikała ze spadku byłej drużyny polskiego obrońcy do Serie B. W sezonie 2017/2018 Chievo Werona wywalczyło 13. miejsce, lecz w poprzednim cyklu gier znalazło się na ostatniej pozycji.

Tym samym Jaroszyński wciąż chciał pozostać w najwyższej klasie rozgrywkowej we Włoszech, lecz nadzieja na sukces szybko została przekreślona.

Przejście do Genoa CFC dawało wiarę w możliwość gry w Serie A i choć nie byłby to najwyższy poziom, tak wystarczałby to rywalizowania z zespołami Ronaldo, czy Piątka. Genoa, która tylko dzięki lepszemu bilansowi bramek zdołała utrzymać się w pierwszej dywizji, zdecydowała się wypożyczyć Polaka do grającej w Serie B US Salernitana 1919. Jaroszyński będzie miał więc okazję rywalizować przeciwko swojej byłej drużynie. Kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięskim. Przekonamy się w nadchodzącym roku.

Komentarze