Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Oficjalnie: Jin Izumisawa zawodnikiem Pogoni Szczecin!

Oficjalnie: Jin Izumisawa zawodnikiem Pogoni Szczecin!

0
fot: BP Pogoń Szczecin

Jin Izumisawa został drugim zimowym wzmocnieniem Pogoni Szczecin! 27-letni Japończyk trafił do Szczecina jako wolny zawodnik. Związał się dwuletnią umową z Dumą Pomorza z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Zawodnik urodził się 17 grudnia 1991 roku w miejscowości Chiba. Występował dotychczas w trzech profesjonalnych klubach – Omiya Ardija, Gamba Osaka oraz Tokyo Verdy. Do Pogoni dołącza po wygaśnięciu umowy z drużyną z Osaki, która występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej w Japonii.

To szósty w historii Pogoni piłkarz narodowości japońskiej. Nowy nabytek Pogonii reprezentował swoją ojczyznę na 27. Letniej Uniwersjadzie w Kazaniu. Dotychczas występował tylko w Japonii. Zagrał 70 meczów w J-League (5 goli) i 58 spotkań w J2-League (10 goli).

– Tranfer Jina ma dać nam sporo jakości na skrzydłach – mówi Dariusz Adamczuk. – Jest to piłkarz z doświadczeniem w lidze japońskiej, a więc sporo silniejszej od naszej. Liczymy, że jego przybycie da kibicom wiele radości.

Izumisawa na początku stycznia przyleciał do Szczecina. Przez dwa dni przechodził badania medyczne, a następnie podpisał umowę. W najbliższych dniach razem z pozostałymi Portowcami rozpocznie przygotowania do wiosennej części sezonu. Będzie występował z numerem 39.

Komentarze