Strona główna Piłka nożna OFICJALNIE: Juan Banza nowym zawodnikiem Górnika Zabrze!

OFICJALNIE: Juan Banza nowym zawodnikiem Górnika Zabrze!

0
Foto: Twitter LOTTO Ekstraklasa

Górnik Zabrze sprowadził kolejnego piłkarza. Tym razem do drużyny ze Śląska zawita Juan Banza.

Argentyński napastnik jest piłkarzem występującego w pierwszej lidze argentyńskiej Club Atletico Colon. Dla swojego macierzystego zespołu wystąpi w zaledwie czterech ligowych spotkaniach. Od sezonu 2017/2018 tułał się po drugoligowych zespołach na zasadzie wypożyczenia.

I tak w sezonie 2017/2018 występował w CD Juventud Unida, gdzie rozegrał 18 spotkań. Jego drużyna ukończyła rozgrywki na 15. miejscu.

Ostatni sezon Banza spędził w Gymnasia y Esgrima de Mondoza. Dla zespołu prowadzonego przez Diego Pozo zagrał w 19 spotkaniach. Jego ekipa zajęła 7. miejsce, czym zakwalifikowała się do barażów. Ostatecznie nie udało jej się awansować do wyższej klasy rozgrywkowej.

Według wiadomości podanej przez twittera Górnika Zabrze, Juan Banza zawita do Ekstraklasy również na zasadzie wypożyczenia z możliwością wykupienia piłkarza. Dla dwudziestotrzyletniego piłkarza to pierwszy klub poza granicami swojego ojczystego kraju.

W tegorocznym okienku transferowym do Górnika zawitali m.in. Alasana Mannech z Barcelony B, Erik Janza z pierwszej ligi holenderskiej, Filip Bainovic z pierwszej ligi serbskiej, czy posiadający polskie i niemieckie obywatelstwo – David Kopacz.

Po 2 kolejkach piłkarskiej Ekstraklasy 2019/2020 Górnik zajmuje wysokie – 4. miejsce.

Komentarze