czwartek, 30 czerwca, 2022

Oficjalnie: Kierownik drużyny i asystent trenera odchodzą z GKS-u Bełchatów!

Okres między sezonami to niejednokrotnie czas trudnych decyzji personalnych i rozstań. Tak jest przy Sportowej 3 w Bełchatowie, gdzie poza zawodnikami, mamy także odejścia ze sztabu.

Po pięciu latach w roli asystenta i II trenera „Brunatnych” odchodzi Kacper Jędrychowski, który w nowym sezonie będzie pracował u boku Artura Derbina w GKS Tychy. Dla 30-szkoleniowca będzie to pierwsza praca poza macierzystym klubem.

Kacper Jędrychowski pracował w sztabie szkoleniowym pierwszej drużyny GKS Bełchatów od sezonu 2015/16 jako asystent Rafała Ulatowskiego. W kolejnych latach współtworzył trenerskie sztaby wraz z Andrzejem Konwińskim, Mariuszem Pawlakiem, Arturem Derbinem i ostatnio Marcinem Węglewskim (łącznie niemal 180 spotkań, w tym jedno jako pierwszy szkoleniowiec podczas wygranego meczu Pucharu Polski z rezerwami Miedzi Legnica).

Wcześniej przez trzy lata był trenerem drużyn młodzieżowych (2005 i 2004), a w sezonie 2014/15 pełnił funkcję asystenta trenera Krystiana Kieracha w zespole rezerw. Będąc pracownikiem klubu z wyróżnieniem ukończył kursy (UEFA A i UEFA A Elite Youth) w Szkole Trenerów PZPN w Białej Podlaskiej.

„Możliwość pracy w pierwszym zespole klubu, w którym zaczynałem swoją przygodę z piłką nożną, była dla mnie wielkim zaszczytem. Cieszę się, że mogłem być częścią tej ekipy i mam nadzieję, że w pewnym sensie spłaciłem kredyt zaufania oraz zostawiam po sobie dobre wrażenie. Życzę Klubowi i wszystkim ludziom z nim związanym samych sukcesów” – powiedział Kacper Jędrychowski.

Z klubem po wielu latach żegna się także kierownik pierwszej drużyny Radosław Drogosz, który tę istotną funkcję pełnił od listopada 2015 roku, kiedy zastąpił klubową legendę, Dariusza Marca. Odchodzący „szef” zespołu, swoją przygodę z klubem także rozpoczynał jako zawodnik, przez kilkanaście lat był pracownikiem klubu zajmując się jednocześnie szkoleniem grup młodzieżowych.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Udostępnij

Najnowsze

SOCIAL MEDIA