Strona główna Piłka nożna OFICJALNIE: Klub PKO Ekstraklasy pozyskał piłkarza FC Barcelony!

OFICJALNIE: Klub PKO Ekstraklasy pozyskał piłkarza FC Barcelony!

0
Foto: Twitter @manneh45

Górnik Zabrze pozyskał 21-letniego pomocnika rodem z Gambii. Transfer wynegocjował z nie byle kim, bo z FC Barceloną. Alasana Manneh podpisał umowę wiążącą go z zabrzańskim klubem do czerwca 2022 roku.

Transferu z tak wielkim klubem 14-krotny Mistrz Polski jeszcze nie negocjował. Co prawda gambijski pomocnik ostatnie półtora roku spędził na wypożyczeniu w bułgarskim Etyr Wielkie Tyrnovo, ale wszystkie formalności klub z Zabrza załatwiał z FC Barceloną i to z nią podpisał umowę.

Z Górnikiem pomocnik trenuje już od jakiegoś czasu. Wyjechał z drużyną na zgrupowania w Wodzisławiu i Poznaniu. W sparingach strzelił już jedną bramkę i zanotował jedną asystę. Zabrzański klub wiąże z nowym zawodnikiem wielkie nadzieje. Artur Płatek, doradca zarządu i koordynator do spraw sportowych wypowiedział się na temat młodego zawodnika: “Manneh to piłkarz o dużym potencjale. Jest bardzo dobrze zaawansowany technicznie, ma świetny przegląd pola, strzela bramki, gra dojrzałą piłkę jak na 21-latka. Przeszedł cykl szkoleniowy w zespołach młodzieżowych Barcelony. Co ważne, zebrał już cenne doświadczenie podczas okresu wypożyczenia w piłce seniorskiej. Wiążemy z nim spore nadzieje na przyszłość. Choć przyjechał do nas z dalekiego kraju, wpisuje się w politykę Górnika, który chce stawiać na rozwój młodych piłkarzy. Jestem przekonany, że ciężko pracując pod okiem trenera Marcina Brosza, będzie rozwijał swoje atuty, a Górnik wkrótce będzie miał z niego wiele pożytku”

Nowy nabytek Górnika do młodzieżowych drużyn hiszpańskiego klubu trafił w 2016 roku. Zaliczył występy w Młodzieżowej Lidze UEFA, dochodząc z drużyną do półfinału. Następnie trafił do Barcelony B, po czym został wypożyczony najpierw do CE Sadabell, klubu III ligi hiszpańskiej, a później do bułgarskiego Etyru. W bułgarskim klubie strzelił cztery bramki i dołożył cztery asysty w 35 spotkaniach. Zadebiutował też w pierwszej reprezentacji  Gambii.

Według portalu transfermarkt wartość rynkowa zawodnika to około pół miliona euro.

Komentarze