OFICJALNIE: Legia Warszawa ma nowego trenera!

45-letni Besnik Hasi został nowym trenerem Legii Warszawa! Oficjalna prezentacja nowego szkoleniowca odbędzie się dziś o godzinie 19:16 na specjalnej konferencji prasowej. Informacje potwierdził prezes warszawskiego klubu, Bogusław Leśnodorski w audycji „TOK Gra Legia”.

– Hasi przez cztery lata pracował jako asystent w Anderlechcie. Potem przez dwa i pół sezonu samodzielnie prowadził pierwszą drużynę. Poznał taki klub, że przejście do Legii nie będzie dla niego niczym nowym. Nawet jeżeli awansujemy do Ligi Mistrzów, to Besnik nie spotka się z czymś, czego nie widział. Dla Hasiego presja i wielkie oczekiwania to nie nowość. Anderlecht w Belgii to relatywnie taki klub jak Legia w Polsce – powiedział dyrektor sportowy Legii Michał Żewłakow.

– Jest nam bardzo przyjemnie, że Besnik przyjął akurat naszą propozycję, bo nie była ona jedyna. Hasi miał oferty z Nantes, Trabzonsporu, Chin, krajów arabskich. Projekt Legia spodobał mu się najbardziej. To nie jest tylko moja decyzja, ale byłem jej pomysłodawcą. Henning Berg i Czerczesow dali Legii wiele. Najważniejsze jest jednak profil trenera, którego potrzebujemy w danym momencie. Naszym zdaniem Hasi najbardziej nas łączy w kwestii akademii, infrastruktury i łączenia tego z pierwszym zespołem – dodał Żewłakow.

Co ważne, w sztabie szkoleniowym znajdzie się m.in. legenda Legii, Aleksandar Vuković i Grzegorz Szamotulski! – – Rozmawialiśmy z trenerem o tym jak ma wyglądać jego sztab szkoleniowy i wspólnie podjęliśmy decyzję, że z Besnikiem przyjdzie dwóch jego ludzi. Będą to asystent-analityk oraz osoba od przygotowania fizycznego, która będzie częścią większej grupy. Co do narodowości Vukovicia, to nie ma ona najmniejszego znaczenia. Hasi pracował z Serbami i wyglądało to znakomicie. Dla trenera najważniejsze jest to ile ktoś robi dla drużyny, a nie skąd pochodzi.

Hasi podpisał z mistrzem Polski dwuletni kontrakt. Wcześniej przez 2,5 sezonu prowadził Anderlecht Bruksela zdobywając mistrzostwo, wicemistrzostwo i trzecie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej w Belgii.

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze