Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa OFICJALNIE: Marcin Budziński znalazł nowy klub w PKO Ekstraklasie!

OFICJALNIE: Marcin Budziński znalazł nowy klub w PKO Ekstraklasie!

0

29-letni pomocnik Cracovii, Marcin Budziński został dziś nowym zawodnikiem Arki Gdynia. Z Trójmiejskim klubem związał się roczną umową z opcją przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy.

Po odpadnięciu Pasów z eliminacji Ligi Europy trener Probierz postanowił “odchudzić” nieco kadrę swojego zespołu. Jednym z piłkarzy, którzy pożegnają się z Cracovią jest ofensywny pomocnik, Marcin Budziński. W poprzednim sezonie zawodnik ten rozegrał w barwach krakowskiego klubu 16 spotkań, w których zanotował dwie asysty. W bieżących rozgrywkach nie miał jednak okazji pokazania się na murawie.

Popularny “Budzik” do Gdyni wraca więc po blisko 8-letniej przerwie. Jego zespół znajduje się aktualnie na ostatniej pozycji w tabeli PKO Ekstraklasy z dorobkiem zaledwie jednego punktu w trzech kolejkach. Sporo po tym piłkarzu obiecuje sobie trener Arkowców Jacek Zieliński, który pracował z nim będąc szkoleniowcem Cracovii.

– Marcina znam z okresu pracy w Cracovii. To zawodnik z doświadczeniem w polskiej ekstraklasie. Grał w Arce, więc mam nadzieję, że okres aklimatyzacji nie potrwa długo i wkrótce będzie gotowy do tego, aby nas wzmocnić na boisku – przyznaje trener Arki Gdynia w rozmowie z klubowymi mediami.

Komentarze