Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa OFICJALNIE: Mateusz Wieteska piłkarzem Legii Warszawa

OFICJALNIE: Mateusz Wieteska piłkarzem Legii Warszawa

0
Foto: BP Legii Warszawa

Mateusz Wieteska, reprezentant Polski U21 podpisał pięcioletni kontrakt z Legią Warszawa. Szkolony w Akademii klubu, 21-letni obrońca wraca na Łazienkowską po półtorarocznej przerwie. W Legii będzie występował z numerem 4.

Mateusz Wieteska jest kolejnym polskim piłkarzem młodej generacji, który w ostatnim tygodniu podpisał kontrakt z zespołem mistrza Polski. Grający na pozycji stopera zawodnik zadebiutował w Legii w sezonie 2014/15. Do tej pory wystąpił m.in. w meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA z Borussią Dortmund. Wieteska regularnie jest powoływany do młodzieżowych reprezentacji Polski, w których rozegrał ponad 50 spotkań.

W ubiegłym sezonie 21-letni zawodnik był drugim najskuteczniejszym obrońcą LOTTO Ekstraklasy – w barwach Górnika Zabrze trafiał do siatki aż siedmiokrotnie. Do Akademii Legii Warszawa Mateusz trafił jako 13-latek w 2010 r. Pokonywał kolejne szczeble juniorskiej piłki, występował również w drużynie rezerw. Doświadczenie na poziomie seniorów zbierał będąc na wypożyczeniu w Dolcanie Ząbki oraz Chrobrym Głogów.

– Cieszymy się z powrotu Mateusza Wieteski, który wiele lat spędził w naszej Akademii i ma Legię w sercu. Przychodzi do nas po fantastycznym sezonie w Górniku Zabrze, gdzie bardzo się rozwinął i zasłużył na szansę w Legii. Mateusz jest także reprezentantem Polski U21. Mam nadzieję, że jego radość z gry i młodość dadzą pozytywną wartość naszemu zespołowi. Na takich piłkarzach nam zależy – mówi dyrektor techniczny Legii Ivan Kepcija.

W czwartek Mateusz Wieteska przeszedł testy medyczne i podpisał pięcioletni kontrakt z Legią. Obrońca weźmie udział w dzisiejszym treningu i uda się z zespołem na zgrupowanie w Warce (18 czerwca – 1 lipca).

Komentarze