Strona główna Piłka nożna OFICJALNIE: Michał Karbownik przedłużył umowę z Legią!

OFICJALNIE: Michał Karbownik przedłużył umowę z Legią!

0
Foto: tspbb.pl

Występujący w Legii Warszawa Michał Karbownik związał się z klubem nową umową. Kontrakt młodzieżowego reprezentanta Polski obowiązywał będzie do 2024 roku. 

Poprzednia umowa 19-letniego pomocnika, występującego jednak głównie na pozycji lewego obrońcy wygasała pod koniec czerwca 2021 roku. Nowy kontrakt obowiązywał będzie o trzy lata dłużej.

Jest to bardzo dobra informacja dla wicemistrzów Polski, ponieważ dzięki dłuższemu kontraktowi Wojskowi będą mogli wynegocjować wyższą kwotę odstępnego w przypadku transferu zawodnika do któregoś z zagranicznych klubów. Radości nie krył także sam zainteresowany, który w rozmowie z klubowymi mediami przyznał:

– Myślę, że moja nowa umowa z Legią, w tych trudnych, także dla piłkarskiego świata warunkach, jest okazaniem ogromnego szacunku, jakim darzę klub, osoby, które pomagają mi tutaj każdego dnia stawać się lepszym zawodnikiem i jakim darzę najwspanialszych, jakich piłkarz może sobie wyobrazić, kibiców na świecie. Pomimo wielu plotek, jakie pojawiały się mediach, od początku wiedzieliśmy, że podpisanie nowego kontraktu okaże się formalnością. Zarówno ja, mój menadżer, jak i trener Vuković, dyrektor Kucharski i prezes Mioduski mieliśmy na uwadze nie tylko moje dobro, jak i dobro klubu, który mnie ukształtował. Ja z mojej strony zrobię wszystko, żeby odwdzięczyć mu się tym, co potrafię najlepiej, czyli swoją postawą na boisku

źródło: legia.com

Komentarze