niedziela, 2 października, 2022

OFICJALNIE: Młodzieżowy reprezentant Polski w Piaście Gliwice!

20-letni napastnik Dominik Steczyk podpisał kontrakt z niemiecką Norymbergą i od razu uda się na wypożyczenie do Piasta Gliwice.

Steczyk w wieku 16 lat wyjechał do Niemiec do VFL Bochum. Przez wszystkie lata grał w juniorach tego klubu, a od sezonu 2018/2019 występował w rezerwach Norymbergi. Po mistrzostwach świata do lat 20 podpisał profesjonalny kontrakt z niemieckim klubem i został wypożyczony do mistrza Polski.

Jest to kolejny transfer napastnika dla Piasta Gliwice. Po odejściu Pawła Tomczyka oraz Michala Papadopulosa do klubu dołączył Dani Aquino, który w przeszłości grał w Atletico Madryt. Konkurencja na środku ataku jest duża, ponieważ poza wspomnianym Hiszpanem w klubie jest również najlepszy strzelec poprzedniego sezonu w klubie – Piotr Parzyszek.

Nazwisko Steczyka do tej pory nie było znane w polskim środowisku szerszej publiczności. Większy rozgłos zebrał po mistrzostwach świata do lat 20, które odbyły się w Polsce. Pod okiem Jacka Magiery wystąpił w 11 meczach i strzelił 4 gole, w tym 2 na samym turnieju, przeciwko reprezentacji Tahiti.Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imięNajnowsze

Udostępnij

SOCIAL MEDIA