Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa OFICJALNIE: Paweł Brożek ponownie zagra w Wiśle

OFICJALNIE: Paweł Brożek ponownie zagra w Wiśle

0
Paweł Brożek podpisał z Wisłą Kraków umowę, która ma obowiązywać do końca sezonu. Poprzednia umowa napastnika z “Białą Gwiazdą” wygasła 30 czerwca i od tego dnia 35-letni Brożek pozostawał bez klubu.

O rozstaniu się z żywą legendą Wisły zdecydowali Manuel Junco i Joan Carrillo, ale kilkanaście dni później zokończyli oni pracę w klubie. Co ciekawe ich następcami zostali Arkadiusz Głowacki i Maciej Stolarczyk, czyli koledzy z boiska Pawła Brożka. 38-krotny reprezentant Polski trenował z klubem od 13 sierpnia, ale na podpisanie z nim umowy zdecydowano się dopiero teraz.

„Nie wracam, by swoją dotychczasową karierę rozmieniać na drobne. Nie chcę tylko odcinać kuponów. Jestem tu by pomóc drużynie, by grać i być do dyspozycji sztabu. Czuje się dobrze i wiem, że mogę coś wnieść nawet do zespołu, w którym wszystko działa jak należy” – powiedział Paweł Brożek.

Dla Wisły Brożek zagrał w 298 meczach i zdobył 166 bramek. Zajmuje on drugie miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców w historii krakowskiego klubu (o 14 więcej ma Kazimierz Kmiecik „Nie interesują mnie żadne rankingi i indywidualne tabele. Wracam by pomóc chłopakom, trenerowi i klubowi, który zawsze był dla mnie najważniejszy. Jestem tutaj dla Wisły Kraków” – zapewnił Brożek.

Komentarze