Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa OFICJALNIE: Piast ma nowego-starego trenera!

OFICJALNIE: Piast ma nowego-starego trenera!

0

To już potwierdzone. Radoslav Latal po niespełna dwóch miesiącach rozłąki ponownie będzie prowadził pierwszą drużynę Piasta Gliwice, jak oinformowała oficjalna strona klubu.

Dwa dni temu nastąpiło niemałe przemeblowanie w zespole z Gliwic. Najpierw ze stanowiska prezesa Piasta zrezygnował Adam Sarkowicz, a jego zastępcą został Grzegorz Jaworski. Kilka godzin później trener wicemistrzów Polski – Jiri Necek – został zwolniony z pracy z powodu niezadowalających wyników w bieżącym sezonie. Pod wodzą Czecha gliwiczanie tylko raz zgarnęli 3 punkty w siedmiu ligowych spotkaniach i zajmują obecnie 14. miejsce w tabeli LOTTO Ekstraklasy.

Radoslav Latal do Piasta po raz pierwszy przyszedł 20 marca 2015 roku. W ubiegłym sezonie jego drużyna w bardzo dobrym stylu sięgnęła po wicemistrzostwo Polski. Czech pracował z zespołem jeszcze podczas okresu przygotowawczego, a tuż przed rozpoczęciem trwającego sezonu za porozumieniem stron rozwiązano z nim kontrakt, co wydawało się bardzo dziwnym posunięciem. Teraz jednak wrócił i podpisał z Piastem dwuletnią umowę.

 

Komentarze