Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga OFICJALNIE: Pierwszy reprezentant Dominikany zagra w polskiej lidze!

OFICJALNIE: Pierwszy reprezentant Dominikany zagra w polskiej lidze!

0
Foto: Wolves.co.uk

Historyczny moment w polskiej piłce klubowej! Pierwszym w historii reprezentantem Dominikany, który zagra na polskich boiskach będzie Carlos Heredia – Czterokrotny reprezentant Dominikany i angielskiego Wolverhampton Wanderers F.C.  20-latek podpisał aż czteroletni kontrakt z pierwszoligową Miedzą Legnica!

Carlos Heredia jest wychowankiem klubu CE Europa Barcelona. Stamtąd trafił do drużyny U-18 angielskiego Milton Keynes Dons F.C., by następnie dobrą postawą zwrócić na siebie uwagę Wolverhampton. Z ekipą The Wolves w ubiegłym sezonie zwyciężył Premier League 2. Przez ostatnie dwa tygodnie trenował z pierwszym zespołem legniczan i swoimi umiejętnościami przekonał sztab szkoleniowy. Z Miedzą podpisał czteroletni kontrakt.

– Podpisanie umowy z Miedzią jest dla mnie wspaniałą okazją na kontynuowanie kariery w seniorskiej piłce na dobrym poziomie. Miedź jest znakomicie zorganizowanym klubem. Cieszę się, że tu jestem i czekam na okazję na debiut – powiedział po podpisaniu kontraktu Carlos Heredia.

Piłkarz obok hiszpańskiego, ma także obywatelstwo Dominikany, dla której rozegrał już 4 mecze w seniorskiej reprezentacji. W Miedzi występować będzie z numerem 11 na koszulce.

Komentarze