Strona główna Piłka nożna Fortuna I liga OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lecha Poznań!

OFICJALNIE: Pierwszy zimowy transfer Lecha Poznań!

0
Foto: BP Lecha Poznań

O tym transferze mówiło się już od dłuższego czasu, jednak dopiero dzisiaj Lech Poznań za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej poinformował o podpisaniu 3,5-letniego kontraktu z gwiazdą pierwszoligowej Bytovii Bytów, Juliuszem Letniowskim.

20-letni ofensywny pomocnik, za którym dopiero pół roku na szczeblu Fortuna 1 ligi, świetnie prezentował się w barwach Bytovii, notując 7 goli i 3 asysty w 19 ligowych występach. Taka postawa nie uszła uwadze klubów w polskiej elity, a wyścig po utalentowanego rozgrywającego wygrał ostatecznie “Kolejorz”.

Podpisanie kontraktu to dla mnie spore przeżycie, Lech jest potężnym klubem. Cieszę się, że ktoś mnie tutaj dostrzegł, a ja jestem gotowy do ciężkiej pracy. Myślę, że każdy kibic Lecha liczy na mistrzostwo Polski. Z takim potencjałem jest to realne. Przychodzę tutaj, aby zostać mistrzem – powiedział Letniowski po podpisaniu kontraktu.

Mówi się, że Lech zapłaci pierwszoligowcowi około 300 tysięcy złotych. Jest to pierwszy transfer Lecha Poznań pod wodzą Adama Nawałki. Trzeci obecnie klub Lotto Ekstraklasy nie planuje tej zimy wielu wzmocnień, dlatego spodziewać możemy się jeszcze najprawdopodobniej maksymalnie dwóch wzmocnień poznaniaków, a na większe “zakupy” Lech ma ruszyć w letnim okienku transferowym.

Komentarze