Strona główna Piłka nożna OFICJALNIE: Piotr Stokowiec przedłużył kontrakt z Lechią Gdańsk!

OFICJALNIE: Piotr Stokowiec przedłużył kontrakt z Lechią Gdańsk!

0
N/z Piotr Stokowiec fot. Marta Winnowicz

Lechia Gdańsk poinformowała za pośrednictwem swojej oficjalnej strony internetowej, że Piotr Stokowiec związał się z klubem nową umową. Podpisany dziś kontrakt obowiązywał będzie do końca czerwca 2022 roku.

Były szkoleniowiec m.in. Polonii Warszawa i Zagłębia Lubin pracę w klubie z Trójmiasta rozpoczął w marcu 2018 roku, zastępując na stanowisku Adama Owena. Klub znajdował się wówczas w dolnych rejonach tabeli i głównym celem jaki postawiono Stokowcowi było utrzymanie Lechii w PKO Ekstraklasie, czego udało się dokonać. Poprzedni sezon to już pasmo sukcesów Biało-Zielonych, którzy nie dość, że sezon zakończyli na podium, to w dodatku sięgnęli po Puchar Polski i wywalczyli tym samym prawo startu w eliminacjach Ligi Europy.

Początek bieżącego sezonu to przede wszystkim triumf drużyny 47-letniego trenera w Superpucharze Polski nad Piastem Gliwice (3:1) oraz dwumecz z Brondby Kopenhaga, w którym Lechia – zwłaszcza w pierwszym meczu u siebie – pokazała się z niezłej strony. Mimo przeciętnego startu ligowej rywalizacji, klub wygrał ostatnie dwa mecze i dzięki temu awansował na 6. pozycję w ligowej tabeli. Nic więc dziwnego, że włodarze klubu postanowili przedłużyć umowę pochodzącego z Kielc szkoleniowca aż do końca czerwca 2022 roku.

https://twitter.com/LechiaGdanskSA/status/1174668077679726593 http://credit-n.ru/offers-credit-card/ren-drive-365-credit-card.html

Komentarze