Strona główna Piłka nożna OFICJALNIE: Pogoń Szczecin rozwiązała umowę z kluczowym zawodnikiem!

OFICJALNIE: Pogoń Szczecin rozwiązała umowę z kluczowym zawodnikiem!

0
Lotto Ekstraklasa, Pogoń Szczecin - Śląsk Wrocław, 20.12.2018 r. Szczecin, FOT. Adam Kowalski

Pogoń Szczecin za pomocą mediów społecznościowych poinformowała dziś, że Zvonimir Kozulj oraz Soufian Benyamina nie są już piłkarzami Portowców. Umowy rozwiązano za porozumieniem stron. 

Zvonimir Kozulj do klubu ze Szczecina trafił w lipcu 2018 roku z Hajduka Split. Łącznie w Pogoni rozegrał 58 spotkań, w których zanotował 12 bramek oraz 11 asyst. “Klub nie zdecydował się aktywować opcji jednostronnego przedłużenia kontraktu, na określonych wcześniej warunkach, o kolejny rok. Decyzja ma również związek z koniecznością redukcji planowanego budżetu na sezon 2020/21. Obie strony uznały też, że w obliczu obecnie panującej sytuacji, związanej m.in. z niepewnym terminem wznowienia rozgrywek, zasadne jest rozwiązanie obowiązującej do końca czerwca 2020 roku umowy już teraz. Wcześniej zawodnik zaakceptował program tymczasowej redukcji płac i jednoznacznie wyrażał chęć zmiany otoczenia.” – czytamy w uzasadnieniu klubu na oficjalnej stronie internetowej Portowców.

Z klubem żegna się również Soufian Benyamina, który podobnie jak Kozulj do Pogoni trafił w lipcu 2018 roku. Były zawodnik Hansy Rostock zmagał się z licznymi kontuzjami, w efekcie czego w Granatowo-Bordowych barwach rozegrał przez blisko dwa lata zaledwie 26 spotkań, notując w nich dwie bramki.

Komentarze