Strona główna Piłka nożna OFICJALNIE: Radosław Majewski piłkarzem Western Sydney Wanderers FC!

OFICJALNIE: Radosław Majewski piłkarzem Western Sydney Wanderers FC!

0
Pogoń Szczecin vs. Zagłębie Lubin 10.03.2019 r. FOT. Adam Kowalski

Radosław Majewski ostatni sezon rozegrał w barwach Pogoni Szczecin. Po roku spędzonym w drużynie Portowców, 33-letni pomocnik zdecydował się na zmianę otoczenia i przystał na ofertę australijskiego Western Sydney Wanderers FC.

Majewski przeszedł do Pogoni Szczecin z Lecha Poznań i był podstawowym zawodnikiem Portowców. Rozegrał w szczecińskiej drużynie 36 spotkań, w których zdobył osiem bramek. Obecnie w Szczecinie trwa przebudowa zespołu, ale Majewski miał zapewnione miejsce w drużynie. Gdy nadeszła propozycja z Australii pomocnik dostał jednak zielone światło od Kosty Runjaica, trenera Pogoni. Wcześniej, gdy zawodnik występował w Lechu, otrzymał propozycję z Turcji, jednak włodarze poznańskiej drużyny nie zgodzili się na transfer. Teraz Polak nie miał tego problemu.

Western Sydney Wanderers FC przygotowania do sezonu rozpoczyna już za dwa dni (26 czerwca), ale Majewski ma zgodę na późniejsze rozpoczęcie przygotowań, aby pozałatwiać wszystkie formalności przed wyjazdem. Liga australijska startuje w październiku, ale 33-letni pomocnik wbiegnie na murawę w barwach nowej drużyny znacznie wcześniej. 19 lipca nowa drużyna Polaka rozegra sparing z Leeds United, w którym występuje inny Polak, Mateusz Klich.

Drużyna z Sydney szykuje się na otwarcie nowego stadionu, który pomieści 30 tysięcy widzów, a jej fani maja nadzieję, że Majewski zostanie gwiazdą ligi jak Adrian Mierzejewski, który został Piłkarzem Roku. Trenerem drużyny jest Niemiec, Mistrz Europy z 1996 roku, Markus Babbel.

Komentarze