Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa OFICJALNIE: Reprezentant Słowacji w Koronie Kielce!

OFICJALNIE: Reprezentant Słowacji w Koronie Kielce!

0
Foto: jagiellonia.pl

Wicemistrz Czech z Viktorią Pilzno, Erik Pacinda wypożyczony do Korony Kielce.

30-letni słowacki napastnik w poprzednim sezonie grał w dwóch klubach. Pierwszą część sezonu spędził w swoim kraju, grając dla klubu DAC Dunajska Streda. Ze swoim klubem zagrał w kwalifikacjach do Ligi Europy, w której zagrał w 3 meczach strzelając jednego gola. W lidze natomiast czterokrotnie pokonywał bramkarzy przeciwników. Dobra forma jesienią 2018 roku sprawiła, że przeniósł się do Viktorii Pilzno. Pacinda wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce, lecz tylko jeden raz udało mu się strzelić bramkę.

Erik Pacinda jest także reprezentantem Słowacji. W poprzednim roku selekcjoner naszych południowych sąsiadów zaufał mu w 4 meczach, w których Pacinda odpłacił mu się jednym trafieniem. Było to w debiutanckim występie w kadrze, podczas meczu z Tajlandią. Jak dotąd są to jedyne występy w reprezentacji nowego piłkarza Korony.

W Kielcach jak co roku rewolucja trwa w najlepsze. Klub opuściło już kilku zawodników, w tym napastnicy Elia Soriano oraz Felicio Brown Forbes. Klub załatał te dziury trzema nowymi snajperami. Kilka tygodni temu ogłoszony został Michal Papadopulos, a dzisiaj Michał Żyro oraz właśnie Erik Pacinda.

Komentarze