Strona główna Piłka nożna Oficjalnie: Reprezentant USA wypożyczony do Lechii Gdańsk!

Oficjalnie: Reprezentant USA wypożyczony do Lechii Gdańsk!

0

Reprezentant USA Kenny Saief dołączył do Lechii Gdańsk na zasadzie wypożyczenia do końca sezonu.

 

Kenny Saief to 26-letni lewy pomocnik. Ma 176 cm wzrostu. Ostatnio grał w Cincinnati FC, do którego był wypożyczony z Anderlechtu Bruksela.

 

Saief rozpoczął swoją karierę w Izraelu. Grał tam w juniorach Maccabi Hajfa, Hapoelu Hajfa, Maccabi Netanya oraz Beitaru Tubruk. W 2008 roku przeszedł do TSV 1860 Monachium. W Niemczech występował w zespole U-19 przez 2 sezony i wrócił do Izraela. Został zawodnikiem Ihud Bnei Sakhnin. W kolejnych latach grał w Hapoelu Hajfa, Ironi Kiryat Shmona oraz Hapoel Ramat haSharon. W 2014 roku przeszedł do KAA Gent, w którym grał przez 3,5 roku. W 2018 roku przeszedł do Anderlechtu, najpierw w formie wypożyczenia, a następnie definitywnie. W zeszłym roku przez kilka miesięcy był wypożyczony do Cincinnati FC.

 

26-latek jest również reprezentantem USA. Występy w kadrze narodowej rozpoczął jednak od reprezentowania Izraela. W barwach kraju z Bliskiego Wschodu zagrał w 13 spotkaniach drużyn młodzieżowych i w 2 towarzyskich meczach seniorskiej reprezentacji. W 2017 roku Saief zadecydował o grze w reprezentacji USA. Do tej pory rozegrał 4 mecze w amerykańskiej kadrze.

Komentarze