Strona główna Piłka nożna OFICJALNIE: Sławomir Peszko kończy karierę!

OFICJALNIE: Sławomir Peszko kończy karierę!

0

Sławomir Peszko poinformował na swoim profilu na Instragramie, że zakończyć reprezentacyjną karierę.
– “Dziękuje wszystkim Kibicom, Trenerom, Piłkarzom oraz tym którzy na codzień pomagali mi w Reprezentacji!! Życzę powodzenia w eliminacjach”

Z całego serca i sił swoich starałem się reprezentować nasz kraj jak najlepiej. Była to ogromna duma grać z orzełkiem na piersi. Umiejętności czasami brakowało ale na pewno nie woli walki” – napisał Peszko na Instagramie.
W tym roku mija dziesięć lat odkąd zadebiutowałem w reprezentacji. Robiłem to z lepszym lub gorszym skutkiem, ale zawsze pełniłem jakąś rolę. Myślę, że teraz po mundialu będzie najlepszy czas, by zakończyć reprezentacyjną przygodę” – dodaje Peszko.

Koniec kariery w reprezentacji zbliżał się wielkimi krokami. W zespole z Gdańska został odsunięty przez trenera Stokowca. Nie miał praktycznie żadnych szans na grę. Coraz głośniej mówi się o jego transferze z Lechii. Obecny selekcjoner także podkreślił, że nie widzi miejsca dla Sławka Peszki w kadrze.

Sam piłkarz zapowiadał, że po mundialu w Rosji to będzie dobry moment, aby pożegnać się z kadrą. Dzisiaj zawodnik mówi: “Dziękuję Reprezentacji Polski”.

33-letni obecnie pomocnik w reprezentacji Polski zadebiutował 19 listopada 2008 roku w towarzyskim spotkaniu z Irlandią. W 70. minucie wygranego 3:2 meczu Peszko zmienił Rafała Boguskiego. Peszkę do kadry powoływało pięciu selekcjonerów: Leo Benhakker, Stefan Majewski, Franciszek Smuda, Waldemar Fornalik i Adam Nawałka. W narodowych barwach rozegrał 44 mecze i zdobył dwie bramki. Uczestniczył w mistrzostwach Europy 2016 i 2018.

Komentarze