Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa OFICJALNIE: Ustalono scenariusze wręczenia trofeum po 37. kolejce

OFICJALNIE: Ustalono scenariusze wręczenia trofeum po 37. kolejce

1
PODZIEL SIĘ

W dniu 15 maja odbyły się rozmowy z udziałem przedstawicieli Lecha Poznań, Legii Warszawa, Jagiellonii Białystok oraz Ekstraklasy S.A. Po wysłuchaniu argumentów Klubów podjęto decyzję, że w sytuacji, gdyby mistrzem Polski została Legia Warszawa, ceremonia wręczenia trofeum i złotych medali nie odbędzie się w Poznaniu, lecz zostanie przeprowadzona zaraz po powrocie zawodników i sztabu szkoleniowego do Warszawy. Szczegóły ewentualnej ceremonii zostaną podane przez Legię w porozumieniu z Ekstraklasą S.A.

Jednocześnie klub Lech Poznań zobowiązał się do podjęcia wszelkich niezbędnych działań, mających na celu zapewnienie zawodnikom, sztabowi trenerskiemu oraz kibicom maksymalnie szybkiego opuszczenia stadionu. Dzięki temu przedstawiciele Legii mogliby jak najszybciej dotrzeć do Warszawy, by tam móc uczestniczyć w ceremonii.

Jednocześnie Ekstraklasa S.A. informuje, że w przypadku wywalczenia tytułu mistrzowskiego przez Jagiellonię Białystok, ceremonia wręczenia trofeum dla Jagiellonii odbędzie się w Białymstoku bezpośrednio po zakończeniu zawodów.

Podczas ceremonii mistrzowskiej zostaną wręczone: trofeum oraz komplet 45 medali dla zawodników, sztabu szkoleniowego oraz innych przedstawicieli Mistrza Polski.

Źródło: BP Ekstraklasa S.A.

1 komentarz

  • Jak dla mnie jest to śmieszna sprawa. Skoro jest mecz na Poznaniu i Legia zdobywa mistrza to tam powinny być rozdane medale i puchar. Zastanówmy się jak wyglądamy w oczach Europy pod względem piłki. PZPN jest śmieszną instytucją to samo ekstraklasa. Czemu nie może być tak jak jest w przypadku innych trofeów jeśli ktoś wygrywa na innym stadionie to tam dostaje nagrodę.