Strona główna Piłka nożna OFICJALNIE: Waldek King zostaje! Piast ufa trenerowi

OFICJALNIE: Waldek King zostaje! Piast ufa trenerowi

0
Foto: chrobry-glogow.pl

Piast Gliwice zaufał Waldemarowi Fornalikowi, który przedłuża kontrakt z klubem do 2021 roku! Tym samym Fornalik nie tylko dokończy trwający sezon, ale i kolejny, czym zapiałby się jako najdłużej pracujący trener w Ekstraklasie. 

Dotychczas najdłuższym stażem z jednym klubem może popisać się Gino Lettiieri, który z Koroną Kielce pożegnał się po 800 dniach.

Jestem zadowolony z współpracy. W Piaście stworzono idealne warunki pracy, które pozwalają w odpowiedni sposób zarządzać drużyną – komentuje Waldemar Fornalik.

 

To kompletnie inny sposób rozwiązania kryzysu niż w przypadku Legii, która po kilku nieudanych spotkaniach decyduje się na zmianę szkoleniowców.

Dodajmy, że Waldemar Fornalik pracuje ze śląskim klubem od 2017 roku. W tym czasie był bliski spadku zajmując 6. pozycję w grupie spadkowej w swoim pierwszym roku pracy, lecz kolejnej wiosny zdołał sięgnąć po pierwsze, historyczne dla Gliwic mistrzostwo Polski!

Mimo niepowodzenia w europejskich pucharach, zaufanie trenera odbudowane zostało przez pomyślne wyniki w Ekstraklasie, w której Piast Gliwice zgromadził 11 punktów i zajmuje 7. lokatę. Wartym odnotowania jest jednak fakt zdobycia aż 10 punktów w sierpniu, co stawia Fornalika w gronie kandydatów do zdobycia tytułu trenera miesiąca.

Komentarze