Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa OFICJALNIE: Walukiewicz w Cagliari Calcio. Rekordowy transfer Pogoni

OFICJALNIE: Walukiewicz w Cagliari Calcio. Rekordowy transfer Pogoni

0
Lotto Ekstraklasa/Pogoń Szczecin vs. Zagłębie Sosnowiec - 08.12.2018 r. Szczecin/FOT. Adam Kowalski

Sebastian Walukiewicz został oficjalnie graczem Serie A. Polak przechodzi z Pogoni Szczecin do Cagliari Calcio. Piłkarz przeniesie się do Włoch w lipcu.

Walukiewicz, chociaż ma dopiero 18 lat, już zdołał zwrócić na siebie uwagę zagranicznych klubów. Polak, na tle ekstraklasy, wyróżniał się opanowaniem, dobrym wyprowadzeniem piłki i walecznością. Obrońca imponował swoją grą na tyle, że w mediach łączono go z klubami jak: Arsenal, Borussia Dortmund czy FC Barcelona. Reprezentant Polski wybrał jednak Półwysep Apeniński.

18-letni obrońca podpisał z Cagliari 4-5 letnią umowę, na mocy której najbliższe pół roku spędzi jeszcze w Szczecinie. Portowcy na jego transferze zarobili ok.4 miliony euro. Reprezentant Polski już od ponad dwóch tygodni jest we Włoszech. Przechodził tam badania medyczne przed transferem, jednak dopiero teraz udało się dojść do kompromisu z Pogonią, uzgodnić wszystkie szczegóły transakcji i podpisać dokument.

Sebastian Walukiewicz jest jednym z najzdolniejszych polskich piłkarzy. Jesienią w barwach Pogoni rozegrał 18 ligowych meczów. Jest także filarem w kadrze Jacka Magiery, która szykuje się do finałów mistrzostw świata U-20, które zostaną rozegrane w Polsce. Warto dodać, że Serie A jest dosyć popularnym kierunkiem dla Polaków. Już teraz grają m.in. : Krzysztof Piątek, Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Bartosz Bereszyński czy Wojciech Szczęsny.

Komentarze