Ukraińcy nie zwalniają tempa! Kolejne zwycięstwo grupowych rywali Polaków!

3 cze 2016, 22:46

W ostatnim meczu towarzyskim grupowy rywal Polaków na Euro 2016- reprezentacja Ukrainy pokonała na neutralnym terenie innego finalistę Mistrzostw Europy we Francji – Albanię 3:1

Mecz był rozgrywany na neutralnym terenie w Bergamo we Włoszech. Oba zespoły potraktowały to spotkanie poważnie i wystawiły bardzo silne składy. Wynik otworzyli Ukraińcy już w 8. minucie za sprawą Stepanenki, który dostał podanie od Rakitsky’ego i z zimną krwią wpakował piłkę do bramki. Długo na odpowiedź Albańczyków czekać nie musieliśmy, bo już 4 minuty później stan meczu wyrównał Sadiku. Oba zespoły prezentowały podobny poziom czysto-piłkarski i dzięki temu mecz bardzo przyjemnie się oglądało.

Po zmianie stron trenerzy Albanii, jak i Ukrainy postanowili oszczędzić swoich najlepszych piłkarzy i wprowadzić sporo świeżej krwi na boisko. Podobnie jak w I połowie meczu, tak i teraz szybko cios wyprowadzili grupowi rywale Polaków na Euro 2016. W 49. minucie Yarmolenko ponownie dał prowadzenie Ukraińcom, a na kilka minut przed końcem wynik na 3:1 ustalił Evgen Konoplyanka.

W 74. minucie natomiast na boisku zameldował się Bekim Balaj – były zawodnik Jagiellonii Białystok i jeden z 23 zawodników, którzy będą po raz pierwszy w historii reprezentować Albanię w zawodach tej rangi.

Był to ostatni sprawdzian podopiecznych Mychajła Fomenki przed wyjazdem do Francji na Euro 2016. Na Mistrzostwach Europy reprezentacja Ukrainy zmierzy się w grupie C z Niemcami, Irlandią Północną i w ostatniej kolejce z Polską, która 6 czerwca zmierzy się z Litwą, a dzień później wyleci na turniej z krakowskich Balic.