Olbrzymie pieniądze dla Rakowa za grę w Europie. Może być ich znacznie więcej

16 sie 2023, 18:18

Raków Częstochowa jest już o krok od bram piłkarskiego raju, jakim jest faza grupowa Ligi Mistrzów. Niezależnie od wyniku dwumeczu z FC Kopenhagą, mistrzowie Polski są pewni olbrzymiego zastrzyku finansowego za świetną grę w eliminacjach do europejskich pucharów.

Świetne eliminacje Rakowa

Co prawda Raków Częstochowa jeszcze rywalizuje w eliminacjach do europejskich pucharów, ale już teraz z całą stanowczością można stwierdzić, że godnie reprezentuje Polskę w tym sezonie. Mistrzowie kraju są już tylko jedną rundę od fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zagwarantowany mają za to udział w Lidze Europy.

Nie dość, że dla drużyny Dawida Szwargi to ogromny sukces sportowy, to również pokaźny zastrzyk finansowy. Za sam awans do fazy grupowej Ligi Europy Raków zarobki około 15 milionów złotych. Jeśli natomiast zdoła ograć FC Kopenhagę w 4. rundzie eliminacji LM, nagroda będzie znacznie większa.

Olbrzymie pieniądze przed Rakowem

Jeżeli w dwumeczu o awans do fazy grupowej LM Raków okaże się lepszy od duńskiej ekipy, zarobki wówczas ponad 15 milionów euro, czyli około 70 milionów złotych. Tak duży zarobek pozwoliłby na olbrzymi rozwój, nie tylko sportowy, ale również infrastrukturalny.

Na tym jednak nie koniec imponujących zarobków Rakowa. Za wygrany mecz w grupie Ligi Europy UEFA płaci ponad 600 tysięcy euro, a za remis ponad 200 tysięcy euro. W Lidze Mistrzów jest to odpowiednio niemal 3 miliony euro i niecały milion euro. Wyjście z grupy LE pozwala zarobił dodatkowe pół miliona euro. Dla porównania udział w 1/8 finału Champions League to zarobek prawie 10 milionów euro.

Wieczysta Kraków z kolejnym dużym transferem. Sprowadziła ekstraklasowicza

Podobne teksty

Komentarze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Dodaj komentarz!
Wprowadź imię

Najnowsze

SOCIAL MEDIA