Olympiakos po raz 43. mistrzem Grecji

28 lut 2016, 22:17

Na sześć kolejek przed zakończeniem sezonu, Olympiakos Pireus zapewnił sobie 43. tytuł mistrza Grecji. Nie przeszkodziła mu, w tym niedzielna potyczka z drużyną Radosława Majewskiego, PAE Verią, z którą wygrał 3:0.

Pierwszego gola dla Olympiakosu zdobył w 19. minucie Hiszpan David Fuster. Ten sam piłkarz podwyższył prowadzenie dla gospodarzy w drugiej części gry. Wynik spotkania na 3:0 ustalił Alan Pulido.

W zespole Verii 59 minut rozegrał Radosław Majewski, po czym został zmieniony przez Giorgosa Georgiadisa.

Dzięki temu zwycięstwu Olympiakos Pireus zapewnił sobie 43. w historii mistrzostwo Grecji, po raz szósty z rzędu. Do końca sezonu pozostało jeszcze sześć kolejek, lecz 18-punktowa przewaga nad drugim AEK Ateny jest wystarczająca, ponieważ podopieczni Marco Silvy mają lepszy bilans bezpośrednich spotkań.

Veria zajmuje 14. miejsce w stawce 16. zespołów, z 10-punktową przewagą nad pierwszym miejscem w strefie spadkowej.