Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Ondrej Duda najdroższym piłkarzem w T-Mobile Ekstraklasie!

Ondrej Duda najdroższym piłkarzem w T-Mobile Ekstraklasie!

1

Jeden z najbardziej wiarygodnych i obiektywnych portali internetowych o tematyce piłkarskiej – Transfermarkt.de – zaktualizował wartości piłkarzy, a w tym też piłkarzy występujących w naszej rodzimej T-Mobile Ekstraklasie. Co ciekawe, aż dziesięciu piłkarzy, na co dzień grających w polskiej lidze, zostało wycenionych na ponad milion euro.

Klasyfikację otwiera młody gwiazdor Legii Warszawa – Ondrej Duda. W porównaniu z poprzednim zestawieniem poczynił ogromny wzrost wartości, głównie za sprawą wzorowych występów w europejskich pucharach, bo nie od dziś wiadomo, że jest to świetna furtka do zaprezentowania swoich umiejętności. Aby myśleć o sprowadzeniu 20-letniego Słowaka, zainteresowany klub będzie musiał na niego wyłożyć 3 mln euro. Nie jest to jakaś odstraszająca kwota dla zagranicznych klubów, dlatego można domniemywać, że już niedługo Legia będzie musiała pożegnać się ze swoim gwiazdorem.

Drugi w zestawieniu jest klubowy kolega Dudy – Michał Żyro, którego umiejętności, według niemieckich ekspertów, są warte 1,5 mln euro. Z całą pewnością jego wartość byłaby zdecydowanie większa, o ile ten ustabilizowałby swoją formę. Jak na razie przeplata on doskonałe występy z tymi nie do końca udanymi. Na 1,5 mln euro wyceniani są też inni podopieczni trenera Bega: Tomasz Jodłowiec oraz Dusan Kuciak.

Kolejnymi zawodnikami są: Arnaud Djoum, Gergo Lovrencsics (obaj Lech Poznań), Michał Kucharczyk (Legia Warszawa), Karol Linetty (Lech Poznań), Semir Stilić (Wisła Kraków) oraz Kasper Hamalainen (Lech).

Warty podkreślenia jest fakt, że w pierwszej ,,20″ tego rankingu znajduje się aż 8 zawodników Kolejorza, a zatem tylko jednego mniej od Wojskowych.

Najbardziej wartościowi piłkarze T-ME według transfermarkt.de:

Lp. Piłkarz Klub Kwota (w euro)
1. Ondrej Duda Legia 3 mln
2. Michał Żyro Legia 2,5 mln
3. Tomasz Jodłowiec Legia 1,5 mln
Dusan Kuciak Legia 1,5 mln
5. Arnaud Djoum Lech 1,4 mln
6. Gergo Lovrencsics Lech 1,3 mln
7. Michał Kucharczyk Legia 1,25 mln
Karol Linetty Lech 1,25 mln
9. Semir Stilić Wisła 1,2 mln
Kasper Hamalainen Lech 1,2 mln
11. Piotr Celeban Śląsk 1 mln
Orlando Sa Legia 1 mln
Marco Paixao Śląsk 1 mln
Marcin Kamiński Lech 1 mln
Dossa Junior Legia 1 mln
Tomasz Kędziora Lech 1 mln
Dawid Kownacki Lech 1 mln
18. Jakub Rzeźniczak Legia 0,9 mln
Łukasz Broź Legia 0,9 mln
Szymon Pawłowski Lech 0,9 mln

1 komentarz