Strona główna Piłka nożna Lotto Ekstraklasa Osiągnięto porozumienie w sprawie transferu Bartosza Kapustki

Osiągnięto porozumienie w sprawie transferu Bartosza Kapustki

0

Mimo, że Bartosz Kapustka opuścił Cracovię na rzecz Leicester City już półtora roku temu, to dopiero dzisiaj wreszcie co do rozliczenia ten transakcji “Pasy” dogadały się z pierwszym klubem reprezentanta Polski, Tarnovią Tarnów.

Gdy Kapustka jeszcze jako junior przechodził za 4 tysiące złotych z klubu ze swojego miasta do Cracovii, Tarnovia zapewniła sobie 10% z jego kolejnego transferu. W sierpniu 2016 roku Leicester zapłaciło za “Kapiego” około 5 milionów euro, co oznacza że czwartoligowiec powinien otrzymać 500 tysięcy europejskiej waluty. Krakowski klub utrzymywał tymczasem, że kwota transferu była o połowę mniejsza i na konto Tarnovii przelano “tylko” 250 tysięcy. Tarnowianie nie zamierzali się na to zgodzić i zgłosili całą sprawę do sądu.

Sąd Okręgowy w Krakowie 11 stycznia rozpoczął proces, który zakończył się już po pierwszej rozprawie. Kluby poinformowały bowiem, że udało się osiągnąć ugodę w sprawie rozliczenia transferu Kapustki do Leicester. Nie podano jednak, ile ostatecznie otrzyma Tarnovia.

Bartosz Kapustka w tym sezonie gra na wypożyczeniu w SC Freiburg. W Bundeslidze udało mu się jak dotąd zanotować 6 meczów i strzelić jedną bramkę.

Komentarze