Ósme trafienie Adama Buksy. Walczy o koronę króla strzelców

9 gru 2023, 16:32

Antalyaspor wygrał 2:1. na własnym stadionie z drużyną Karagumruk. W meczu 15. kolejki tureckiej ekstraklasy na listę strzelców wpisał się Adam Buksa. Było to już ósme trafienie Polaka nad Bosforem.

Buksa awansował na piąte miejsce w klasyfikacji strzelców

Buksa swojego gola zdobył już w 13. minucie. Wówczas 27-letni napastnik otrzymał podanie od Ramziego Safuriego. Wraz z piłką polski zawodnik wszedł w pole karne gości i strzałem obok słupa podwyższy wynik na 2:0. Wcześniej bramkę dla gospodarzy, która otworzyła wynik, zdobył już bowiem Veysel Sari.

Dla naszego napastnika było to ósme ligowe trafienie w tym sezonie. W tym momencie Buksa jest na piątym miejscu w klasyfikacji strzelców tureckiej Super Lig. Wyprzedzają go Mame Thiam, Aytac Kara (obaj po 9 goli), Edin Dzeko (11 bramek) oraz Mauro Icardi (12 trafień).

Antalyaspor ma w tym momencie 23 punkty na koncie i zajmuje siódme miejsce w ligowej tabeli Prowadzi Galatasaray przed Fenerbahce Stambuł Sebastiana Szymańskiego. W drugiej połowie sobotniego meczu na boisku zameldował się również 21-letni pomocnik Jakub Kałuziński.