Ostatnia kolejka decydująca! Ajax nie dał rady i traci mistrzostwo na rzecz PSV!

8 maj 2016, 16:16

Ajax Amsterdam nie utrzymał pierwszej pozycji w tabeli, które zajmował przed tą kolejką. Po remisie z De Graafschap 1:1 zespół Arkadiusza Milika spadł na drugą pozycję, a mistrzem Holandii zostało ostatecznie PSV Eindhoven.

Wydawało się, że wyjazdowy mecz z zespołem Piotra Parzyszka w ostatniej kolejce będzie jedynie formalnością i ostatnią prostą w drodze po mistrza kraju. Ajax potrzebował zwycięstwa, by nie patrzeć już na rywali z Eindhoven. Rzeczywistość po raz kolejny jednak pokazała, że bywa bolesna.

Mecz dla graczy z Amsterdamu zaczął się bardzo dobrze. Już w 16. minucie do bramki gości trafił Amin Younes, który wykorzystał podanie kolegi z drużyny. Przewaga na boisku oczywiście była widoczna. Większe posiadanie piłki i więcej groźnych akcji pod bramką rywali nie przynosiło jednak oczekiwanego efektu w postaci podwyższenia wyniku.

Po zmianie stron obraz gry wyglądał bardzo podobnie. Nie można było natomiast odmówić walki drużynie gospodarzy. W 55. minucie udało się wyprowadzić akcję, która przyniosła gola, stawiającego Ajax pod ścianą. Podopieczni Franka De Boera bardzo się spieszyli, szkoleniowiec szybko przeprowadził 3 zmiany, zdejmując z boiska mi.in. Arkadiusza Milika.

Mimo najszczerszych chęci i wielu prób nie udało się przechylić szali zwycięstwa na korzyść klubu z Amsterdamu i na skutek tego w nieprawdopodobnych okolicznościach to PSV Eindhoven w ostatniej kolejce sezonu 2015/16 zapewniło sobie tytuł mistrzowski. Ich mecz z PEC Zwolle zakończył się triumfem 3:1.